5 minut

Wiele lat uczyłem się zasady, że jak chcesz się z kimś komunikować to musisz umieć rozmawiać jego językiem. Nie raz łapałem się też na pytaniu: gdzie jest granica obniżania poziomu jakości tego języka i co przez to tracę a co zyskuję?

Nie raz stawałem w sytuacji kiedy tupet, bezczelność czy dosłownie chamstwo potrafiły mnie zbić z tropu i pozbawić chwilowo głosu.Tupet i chamstwo potrafią „przytkać” -prawie każdy to zna.
Z czasem doświadczenie życia uczy zachowań, które sprawdzają się w takich sytuacjach ale które nie licują do końca z naszym domowym dobrym wychowaniem.

Ale co robić jeśli ktoś atakuje Cię językiem murarzy na budowie? Czy jest tu miejsce na empatię, kulturę czy konwenanse? Albo schodzisz do poziomu języka gdzie bazą jest kilka polskich przekleństw albo odpadasz z tej gry.

Co mnie dziś napadło aby o tym pisać?

Myślę ,że na arenie politycznej mamy właśnie wejście rosyjskich „murarzy”, którzy pewni siebie jak kibole po meczu wychodzą z założenia, że każdego zamuruje i będzie siedział cicho niezależnie na co sobie pozwolą i ile błota naniosą do europejskiego salonu.

Może Panowie politycy unijni jesteście zbyt kulturalni i zbyt szarmanccy aby zareagować i zejść do poziomu tej retoryki albo po prostu wasze europejskie diety spasły Was na tyle, że macie otłuszczone mózgi i w weekend spowolniony metabolizm otumania Wasze głowy. Tu nie ma czasu i miejsca na pałacowe konwenanse.Jest kilka sposobów także bezkrwawych ale skutecznych o jakich napisał na swoim blogu Tomasz Lis.

Trzeba jasnego stanowiska i na takowe chamstwo – chamskiej reakcji.

Czy my zwykli obywatele, pionki w Waszych globalistycznych maszynach mam coś do zrobienia? Na dziś niewiele i dlatego czekamy na Wasze reakcje i decyzje. Po to na Was głosowaliśmy  i po to nasz kraj się z Wami związał 10 lat temu.
My zwykli ludzie na dziś możemy tankować na Orlenie i zgodzić się na podwyżkę gazu z Kataru.
P.S. Z ostatniej chwili : W Moskwie przed rosyjskim MSZ odbyły się manifestacje moskwiczan przeciwko agresji na Ukrainie. Rosjanie to świetny naród mający wiele przymiotów ale od ponad 100 lat mają pecha do władzy.Mam nadzieję,że zdrowy rozsądek zwycięży i ofiara jaką składa dziś Ukraina wpłynie na zmiany nie tylko w nas ale także na ich umysły..
DSC00542

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s